Az ekcéma igazából egy általános megfogalmazás, amely rendszerint bőr szárazsággal, gyulladással és viszketéssel járó bőrprobléma, de fontos tudni, hogy nem tartozik a fertőző bőrbetegségek közé.
Legegyszerűbb csoportosítási lehetősége az akut és krónikus ekcéma ketté választása. Akut ekcéma esetén a bőr kivörösödik, kisebb hólyagok képződnek és jellemzően erőteljes viszketéssel párosul, míg krónikus ekcéma esetében száraz, hámló bőr, viszketés és fokozott elszarusodás jellemző.

Akut ekcéma esetén, a bőr kivörösödik, hólyagok képződnek, krónikus ekcéma esetében pedig száraz, hámló bőr, viszketés és fokozott elszarusodás észlehető.
Sok esetben külső tényezők is kiválthatják, mint például a hideg, vagy a kozmetikai szerekre, a tisztítószerekre vagy akár egy műszálas ruhadarabra való allergia, de belső hatások is okozhatják, például az élelmiszerekben alkalmazott tartósítószerek felhalmozódása a szervezetben, vagy akár genetikai hajlam, amely a kutatások szerint a lakosság mintegy tíz százalékát érinti.
Az ekcéma tünetei jellemzően könnyen kezelhetők, megfelelő odafigyeléssel, ami nagyon fontos, az a bőr megfelelő hidratálása. A kialakult bőrbetegséget egyszerre érdemes külsőleg illetve belsőleg is kezelni.
Miért fontos az ekcéma tüneteinek belső kezelése?

Egyrészt azért, mert sok esetben valamilyen hiányállapot – például D vitamin hiány is felerősítheti a megjelenését. Másrészt pedig azért, mert ahhoz, hogy bőrünk egészséges legyen nem elég csak kívülről ápolni, kezelni, hanem szükség van a szervezet belső egyensúlyára. Számos olyan vitamin, ásványi anyag, hidegen sajtolt olaj létezik, amelyek segítik az ekcéma tüneteinek kezelését belsőleg is.
Az ekcéma belsőleg történő kezelésének módjai
D-vitamin
Az egyik legismertebb bőrregeneráló vitamin, a D-vitamin.
Kutatások alapján és a jelenlegi orvosi ajánlások alapján 18 éves kor fölött napi 1500-200 NE szedése javasolt.
Miért fontos a D-vitamin szedése?
A kutatások alapján a D-vitamin a szervezet minden részének fontos, hiszen hatással van a csontok, az immunrendszer, a szív működésére, sőt a gyerekek növekedéséért is felel. A hiánya viszont összeköthető a különböző autoimmunbetegségek kialakulásával is. A téli hónapokban, különösen novembertől, amikorra kiürülnek a szervezet készletei, érdemes napi rendszerességgel D-vitamin fogyasztani, ugyanis a felmérések alapján az emberek 95%-a D-vitamin-hiányban szenved a tél végére.
Ennek egyszerűen az az oka, hogy a változatos étrend semmit sem ér a hiány állapot kialakulására, mivel jellemzően minimális mennyiségben van jelen az élelmiszerekben. A D-vitamin természetesen egyedül a nap, illetve pontosabban az UV-B sugárzás hatására termelődik a bőrben tavasztól őszig tehát normál mennyiségű D-vitamin termelődik a szervezetben, ha átlagosan napi 20 percet tölt valaki a szabadban. Nem véletlen, hogy a napfényről ősidők óta tudják az emberek, hogy betegségek megelőzésére és gyógyítására alkalmas.A napfény a baktériumokat is gátolja, ezt a Nobel-díjas Niels Finsen fedezte fel 1903-ban, éppen ezért régen gyakran alkalmazták sebek, és különböző bőrbetegség gyógyítására, enyhítésére, mint a pikkelysömör, akne, ekcéma és gombás fertőzések.

Hidegen sajtolt olajok
Hidegen sajtolt szőlőmag olaj
Számos pozitív élettani hatással rendelkezik: Fiatalító hatású, szív és érvédő Enyhítheti az allergia okozta tüneteket. Szívbarát és védi a keringési rendszert a meszesedéstől, éppen ezért a szőlőmag olaj nagyon hasznos az érelmeszesedés, érszűkület és egyéb érrendszeri megbetegedés megelőzésében.

A különböző típusú szőlőmag olajok közül a leghatékonyabb a kék, vagy vörös szőlőmagolaj, mivel a legmagasabb rezveratrol tartalommal rendelkezik.
Ha érdekel, mi mindenre jó még, akkor a termékleírást itt találod.
Hidegen sajtolt kendermag olaj
2. Magas GLA (gamma-linolén sav) tartalma van, amelynek legalább olyan fontos szerepe van a szervezet számára, mint a vitaminoknak. Hatásos a különböző gyulladással járó rendellenességek gyógyítására.

Az egyik legnagyobb PhytoKedvenc termék a hidegen sajtolt kendermag olaj, hiszen annyi mindenre jó. Ha még nem ismered, egy pillantást mindenképpen érdemes vetned, hiszen nagyban képes az életminőséget javítani napi egyetlen kiskanállal…
Hidegen sajtolt lenmag olaj

Az igazi hidegen sajtolt lenmag olaj kesernyés íze miatt nem szokott annyira népszerű lenni, holott fogyasztása nemcsak a bőrnek tesz jót, hanem serkenti az anyagcserét, hasznos kiegészítője lehet a különböző tisztító kúráknak is.