Ismerd meg a lenyűgöző tulajdonságokkal rendelkező cink oxidot!

Gyakran találkozunk különböző bőrápoló vagy bőrproblémák kezelésére szolgáló krémekben a cink oxiddal.

Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy értsd miért is van ez.

Mi is az a cink oxid?

 A cink-oxid (képlete ZnO) a cink oxigénnel alkotott vegyülete, oxidja. Ez azt jelenti, hogy a cink égésekor keletkezik. Fehér por, kis mértékben sárgás árnyalatú. Tulajdonképpen egy szagtalan fehér por, amely számtalan felhasználási lehetőséggel rendelkezik.

Az orvos-, gyógyszer-, kozmetikum és a festékipar is előszeretettel használja, de biztosan Te is találkoztál már vele, ha máshol nem, akkor elég a gyerekkunkból ismert gyógyszertári rázókeverékekre gondolni. Manapság elsősorban a napvédelemmel azonosítják, holott a bőr minden részét képes védeni.

A természetben cinkitként fordul elő, gyönyörű kristályos szerkezettel, de nagyon ritka ásvány.  Jellemzően mesterségesen állítják elő, a felhasználási iparágtól függ, hogy hogyan és milyen minőségben.  

Mire használják a cink oxidot a kozmetika és gyógyszeriparban?

Gyógyászati felhasználása a régmúltba nyúlik vissza, bevonószerként és a hámmal fedett felszínek, fekélyek és sebek kezelésére is alkalmazzák. 

Nedvességmegkötő, fertőtlenítő és antimikrobiális hatása miatt gyakran találkozhatunk vele popsikenőcsökben és izzadásgátlószerekben is, sőt  népszerű alkotóelemként szerepel olyan gyógyászati ​​termékekben is, mint például a kötszerek.  

Hámképző, viszketést csillapító hatású, jó fedő és tapadó képességgel rendelkezik. Por formájában a bőrt szárítja, de nem izgató hatású. Megfelelő hatóanyagokkal kombinálva, viszont ez a szárító hatás megszüntethető.

Gyulladáscsökkentő és viszketéscsillapító hatásának köszönhetően  alkalmas a különböző gyulladt, bőrirritációk kezelésére (sebek, ekcéma, pikkelysömör). 

Szakértők szerint a cink mellőzésével a sebek lassabban gyógyulnak, segíti a gyógyulási folyamatokat, mivel a seb körüli területet nedvesen, tisztán tartja.

Megakadályozza a sebek bakteriális fertőzését, mivel azáltal, hogy az érintett területet szárazon tartja, csökkenti a szennyeződésék bőrbe hatolásának esélyét. 

pattanásos és zsíros bőr kezelésére is kiváló, hiszen magába szívja a felesleges zsiradékot, és segíti a pórusok összehúzását.

A széles spektrumú fényvédők közé tartozik, visszaveri, visszatükrözi az UVA és UVB sugarakat, megakadályozza azok elnyelődését, így gyakran alkalmazzák napozószerekben is. Nem csoda, hiszen a két típusú UV sugarak együttes kivédésre a legtöbb kémiai fényvédő szer sem képes.  Segít megvédeni a sejteket a sérülésektől, leállítja az öregedési folyamatot, és a káros UV-sugarak kiszűrésével megakadályozza a bőr kiszáradását.

 

Jó ha tudod:

A cink-oxid az EGYETLEN olyan FÉNYVÉDŐ, amelynek használatát 6 hónapnál fiatalabb gyerekek esetében is ajánlják.

Milyen készítményekben találod meg a PhytoKert-nél?

PhytoKert #2az1 Védő és hidratáló

PhytoKert #2az1 Védő és hidratáló

20% cink oxiddal

Ha elolvastad a cikket, nem nehéz kitalálni, hogy 20% cink oxid tartalmú készítményünk miért éppen ezt a nevet kapta. 🙂

Miért védő és hidratáló?

Véd a nap sugaraitól, a bőrgyulladásoktól, viszketéstől, bőrszárazságtól. Csillapítja a bőrriritációkat, segítheti a különböző bőrproblémák folyamatainak gyorsítását.

Hidratáló, mivel olyan értékes, természetes hidratáló  összetevőkkel vált teljessé a formulája, mint a sheavaj, kakóvaj, hidegen sajtolt szezám-, napraforgó-, csipkebogyó-, szőlőmag olaj és sárkányvér kivonat.  Ráadásul ezek többsége természetes UV védő tulajdonságokkal is rendelkezik.

Miért #2az1?

A #2az1 elnevezés nem is feltétlenül írja le, hogy mennyi mindenre használhatod.  Hiszen alkalmazhatod fényvédőként, de sebek, hámsérülések, irritációk enyhítésére, sőt napégés enyhítésére is. Kisbabáknak akár mint popsikenőcs, főleg, ha irritált a bőrfelület. Pattanásos, zsíros bőr esetén akár minden nap használhatod arckrémként is.

Praktikus kiszerelés

Praktikus kiszerelésének köszönhetően pedig könnyen elfér a táskádban is, így bármikor Veled lehet.